• Print
close
Breaking news

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróż...read more ‘Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ? To, czego chce, to...read more Gdy kończyło się EURO 2016 trudno było wrócić do normalnego życia, bo prz...read more Śmeirć Britney Spears – Brutalnie zabita w Świecie wirtualnym Wczoraj rano,...read more Fałszywe faktury PLAY Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe faktur...read more Rój dronów Rój dronów zamiast rakiet? Tytuł niczym z filmu sci-fi, jednak t...read more Jak w niewielu serialach, producentom “Świata według Kiepskich” u...read more

Wiza turystyczna do USA

wiza turystyczna do usa

Czy jesteś członkiem organizacji terrorystycznej? – czyli ubiegamy się o wizę do USA

Stany Zjednoczone to kraj będący podróżniczym marzeniem wielu osób. Niestety drogie bilety, mocny dolar i wysokie ceny w USA skutecznie studzą zapał. Jednak chyba największą bolączką Polaków jest to, że ciągle musimy ubiegać o wizę jeśli chcemy przekroczyć granicę Stanów Zjednoczonych.

Proces ubiegania się o wizę nie jest tak straszny, jak się go przedstawia. Wszystko można załatwić bardzo szybko, o ile ma się szczęście. Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku wizowego. Aby to zrobić musimy wejść na stronę ambasady USA i tam odnaleźć link do wniosku DS-160. Samo wypełnienie wniosku nie zajmuje dużo czasu, kilkanaście minut wystarczy.

wiza do usa

Musisz wyspowiadać się ze wszystkiego. Po co jedziesz? Dokąd? Gdzie się zatrzymasz? Gdzie wcześniej byłeś? Wszystkie dane osobowe, Dane twoich rodziców, Masz kogoś w USA? Kogo? Gdzie pracujesz? Czym się zajmujesz w pracy? Dane kontaktowe do pracodawcy, Ile zarabiasz? Jaki masz numer buta? Z tym ostatnim żartuje, ale w pewnym momencie zaczęłam się spodziewać wszystkiego. Druga część to odpowiadania na 25 pytań z serii YES/NO. Tu pada słynne pytanie o powiązania z organizacją terrorystyczną. Moje ulubione: Czy jesteś członkiem organizacji terrorystycznej? W pierwszej chwili myślałam, że coś źle zrozumiałam. Czytam więc drugi raz. Wychodzi to samo. Oni serio pytają czy ma się coś wspólnego z jakąkolwiek organizacją terrorystyczną. Ufni, że tak powiem.

Potem przesyłamy zdjęcie i wysyłamy wniosek. Przed umówieniem się na wizytę w konsulacie trzeba zapłacić opłatę wizową (przy wizie turystycznej 160 dolarów). Na stronie ambasady USA znajduje się aktualny przelicznik dolarów, na złotówki ponieważ to w naszej walucie musimy dokonać opłaty. Potem czeka nas tylko ustalenie terminu wizyty w ambasadzie albo konsulacie w Krakowie i rozmowa z pracownikiem ambasady czy konsulatu.

Komentarze

komentarz

Tagi: , ,

Story Page