close
Breaking news

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróż...read more ‘Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ? To, czego chce, to...read more Gdy kończyło się EURO 2016 trudno było wrócić do normalnego życia, bo prz...read more Śmeirć Britney Spears – Brutalnie zabita w Świecie wirtualnym Wczoraj rano,...read more Fałszywe faktury PLAY Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe faktur...read more Rój dronów Rój dronów zamiast rakiet? Tytuł niczym z filmu sci-fi, jednak t...read more Jak w niewielu serialach, producentom “Świata według Kiepskich” u...read more

Najstarszy człowiek na świecie chce umrzeć

‘Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ?

To, czego chce, to umrzeć.

To słowa Mbaha Gotho, który (jak twierdzą władze Indonezji oraz on sam) ma 145 lat. Staruszek mieszka na wyspie Jawa Środkowa w Indonezji. Słowa wyspiarza obiegł świat dzięki lokalnym gazetom. Swoją ‘decyzję’ Gotho argumentuje faktem, że przez ostatnie trzy miesiące ma coraz większe problemy zdrowotne. Nie może sam skorzystać z łazienki, nie potrafi samodzielnie zjeść. Do tego dodatkowo dochodzi problem z widzeniem czegokolwiek. Jak Gotho przyznaje, widzi tylko światła i kontury. Cały dzień spędza słuchając radia.

Najwyraźniej stary człowiek od dawna przygotowuje się do odejścia z naszego świata. Z relacji jego rodziny wynika, że w 1992 roku wykupił nawet nagrobek z miejscem niedaleko jego potomków, których przeżył.

 

Wiele osób(szczególnie ze świata cywilizacji zachodniej) mówi, że nie ma dowodów na to, że Mbah Gotho jest najstarszym człowiekiem na świecie. Dlaczego? Ponieważ poza zapewnieniami rządu Indonezji, nie ma żadnych innych dowodów na szczeblu międzynarodowym które potwierdzały by wersje wyspiarzy(swoją drogą, skąd rząd Indonezji to wie – 140 lat temu ich biurokracja była daleko w lesie). W 2014 roku lokalne władze Środowej Jawy wydały staruszkowi nowy dokument tożsamości na którym widnieje data urodzenia: 31  grudnia 1870 r.

A co na to organizacja Guinessa?

Póki co Guiness odmawia przyznania tytułu najstarszego człowieka na świecie Gothoemu ze względu na wcześniej wymienione uchybienia.  Oprócz Mbaha Gotho, o tytuły najstarszych ludzi na świecie ubiegali się jeszcze Nigeryjzyk James Olofintuyi(rzekomo 171 lat) oraz Dhaqabo Ebba z Etiopi(rzekomo 163 lata), jednakże tak jak w przypadku Mbaha, brak niezależnych dowodów.

Najstarszą osobą której wiek zweryfikowano jest Susannah Mushatt Jones.  Pochodząca z USA kobieta liczyła sobie 116 lat i odeszła 12 maja 2016 roku.

 

Dziwne tylko, że prawa do bycia najstarszymi ludźmi na świecie nieoficjalnie roszczą sobie tylko mężczyźni, szczególnie że nie od dziś wiadomo, że to kobiety ze względu na swoją fizjologię żyją dłużej. Czyżby ‘równouprawnienie’ w krajach 3 świata maczało w tym palce? 😉

 

Komentarze

komentarz

Tagi: ,

Story Page