• Print
close
Breaking news

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróż...read more ‘Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ? To, czego chce, to...read more Gdy kończyło się EURO 2016 trudno było wrócić do normalnego życia, bo prz...read more Śmeirć Britney Spears – Brutalnie zabita w Świecie wirtualnym Wczoraj rano,...read more Fałszywe faktury PLAY Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe faktur...read more Rój dronów Rój dronów zamiast rakiet? Tytuł niczym z filmu sci-fi, jednak t...read more Jak w niewielu serialach, producentom “Świata według Kiepskich” u...read more

Letnie festiwale muzyczne 2016

letnie festiwale 2016

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróże i zwiedzanie, ale także na świetną zabawę podczas licznych imprez muzycznych, a takich w Polsce nie brakuje i każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Letnie festiwale muzyczne 2016 zaczęły się jeszcze przed rozpoczęciem kalendarzowego lata, ale tak naprawdę dopiero takie perełki jak Open-er, Jarocin, czy Woodstock są długo wyczekiwane. Atmosfera na takich festiwalach jest niesamowita, chociaż zapewne nie każdemu klimat biwakowy odpowiada. Są jednak zwolennicy tylko i wyłącznie imprez z serii – namiot, piwo i jedno ubranie przez cały festiwal. Dla nich, ale nie tylko, organizowane są festiwale, które ogromem pracy przy ich realizacji i różnorodnością muzyki, mogą zasługiwać na miano najlepszych w Europie a może i dalej.

letnie festiwale 2016

29.06-2.07 – taką datę wybrano na Open’er Festival organizowany przez Alter Art na nieużywanym lotnisku Gdynia-Kosakowo. Wydarzenie na wielką skalę przyciąga co roku bardzo dużo osób. W tym roku postawiono na zespoły znane, ale także nie zapomniano o zupełnych debiutantach. Można było zatem posłuchać takich zespołów jak Florence the MachineSigur Rós, FoalsTame Impala, czy LCD Soundsystem. Tłumy przyciągnął jednak nie kto inny jak Red Hot Chilli Peppers. Chillout zapewniał norweski DJ Kygo, a na scenie folkowej pojawił się Beirut, oraz Kurt Vile’a i Maca DeMarco. Piszemy w czasie przeszłym, bo ten festiwal już był i na pewno pozostawił wiele wspomnień tym, którzy mieli szczęście w nim uczestniczyć. Teraz natomiast kolej na letnie festiwale muzyczne 2016, które jeszcze przed nami.

letnie festiwale 2016

5-9.07 – to czas na Slot Art Festival 2016, organizowany na Dolnym Śląsku w mieście Lubiąż. Pięć dni niesamowitej zabawy przy ciekawych brzmieniach to gratka dla wszystkich bez względu na upodobania muzyczne, gdyż festiwal ten to przeplatanie przeróżnych gatunków muzycznych. Dodatkowo festiwal ma do zaoferowania ciekawe warsztaty artystyczne, językowe i sportowe, spotkania i wykłady, a także kino dokumentalne i fabularne. Ta mnogość wydarzeń zawsze przyciąga ludzi, którzy niekoniecznie przybywają na wydarzenie muzyczne, a dla tych, którzy jednak z tego powodu wybierają się do Lubiąża Slot Art Festival proponuje pobujać się w rytmie takich artystów jak Marika, Bisz B.O.K, Bovska, The Dumplings, Mesajah, czy Psio Crew.

7-8.07, 25-26.07, 5-6.08 – kilka dat, a ten sam Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty pod Słupskiem. Warto się na niego wybrać ze względu na fakt jakie legendy na nim grają. W ostatnich latach można było posłuchać takich gwiazd jak Alice Cooper, ZZ Top, czy Bob Dylan. Także i w tym roku nie zabraknie wspaniałych artystów. Na początek zagra Carlos Santana, w kolejnym terminie Marillion, a 26 sierpnia da się posłuchać Deep Purple. Szkoda jedynie, że bilety się nie łączą, ale jakiż to problem w porównaniu do klimatu i gwiazd, które uświetnią ten festiwal.

7-9.07 – wydarzenie jakim jest Jarocin Festiwal 2016 chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest to jedno z największych wydarzeń muzycznych i tym samym posiadający najdłuższą historię. Do Jarocina jeżdżą wszyscy, którzy dobrze czują się przy dźwiękach rocka, punk rocka czy heavy metalu, ale nie tylko bowiem wszystko jest dla wszystkich a nie być chociaż raz na takim wydarzeniu to grzech. W tym roku na scenie pojawią się takie gwiazdy jak SlayerFive Finger Death Punch, Sweet Noise, Koniec Świata, Kabanos, The Prodigy, Farben Lehre, TSA, Kobranocka, OberschlesienScream Maker, czy D.O.A.

letnie festiwale 2016

8-9.07 – wszystkich wielbicieli muzyki reggae zapraszamy do Płocka na Festiwal Reggaeland. To jedno z ciekawszych wydarzeń w tym gatunku muzycznym, więc nie może tu zabraknąć także Ciebie. Na scenie pojawią się wykonawcy tacy jak Sara Lugo i Next Generation Family, a także Skarra Mucci & The Rawkaz Clan z Jamajki, Dj Vadim z Wielkiej Brytanii feat. Big Red z Francji oraz polski zespół Maleo Reggae Rockers.

9.07 Poznań, 16.07 Katowice, 06.08 Wrocław, 13.08 Kraków, 20.08 Warszawa, 27.08 Żywiec – w tych terminach już po raz siódmy będzie można uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym o nazwie Męskie Granie. Jest to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w kraju. W projekcie biorą udział tacy artyści jak Dawid Podsiadło, Organek, O.S.T.R., Brodka, Maria Peszek, Raz Dwa Trzy, Czesław Śpiewa, Lao Che, HEY, czy Acid Drinkers. To zaskakujące łączenie gatunków i stylu muzycznego stworzy mieszankę wybuchową, którą musisz usłyszeć.

14-16.07 – odbędzie się, jak co roku oczekiwany, już 22. przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Niesamowita atmosfera i mnóstwo imprez towarzyszących jak warsztaty artystyczne, spotkania z tymi znanymi i tymi mniej, oraz niekończąca się zabawa przy dźwiękach dobiegających ze sceny głównej i alternatywnej. W tym roku pojawią się na przystanku takie zespoły jak Hey i Luxtorpeda, Decapitated, Apocaliptyca, KensingtonTarja Turunen z Nightwish oraz zwycięzca eliminacji. Wstęp jest oczywiście darmowy, więc przybywajcie stadnie.

letnie festiwale 2016

16.07 – coś dla miłośników hip hopu, czyli Oleszyce Rap Festiwal na Stadionie Miejskim. W tej edycji w południowo-wschodniej części Polski zagoszczą tacy artyści jak O.S.T.R.RPS/DJ ZELdonGURALesko, KĘKĘ, czy Polska Wersja. Warto się wybrać, gdyż organizatorzy zapewne zaskoczą jeszcze innymi gwiazdami ze sceny hip-hopowej.

28-31.07 – czas przeznaczyć na Fields Of The Nephilim, który zagra podczas tegorocznego Caste Party 2016, odbywającego się w Bolkowie. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak należy się ubrać na ten festiwal, gdyż jest on rozpoznawalny niczym Woodstock. Na Castle Party 2016 wystąpią między innymi Cemetery of ScreamThe Devil & The UniverseClan Of XymoxCarl & Absynth,  Garden Of Delight, czy Absolute Body Control.

5-7.08 – wyjeżdżamy do Katowic do Doliny Trzech Stawów, gdzie organizowany jest Off Festival. Wydarzenie to jest zdecydowanie inne od wszystkich przede wszystkim dlatego, że stawia po prostu na młodą i alternatywną muzykę, czyli taką która nie jest wałkowana tysiąckrotnie w radio. W tym roku zatem będziemy bawić się przy takich zespołach jak Beach Slang, Jaga Jazzist, Fidlar, czy Goat. Nawet muzyczny laik będzie miał również możliwość posłuchania szerzej znanych zespołów jak The Kills, Clutch, Devendra Banhart, Napalm Death, czy w końcu Brodka i Kaliber 44.

letnie festiwale 2016

18-21.08 – na podkarpaciu organizowany jest Cieszanów Rock Festiwal, który z roku na rok zyskuje naprawdę coraz większą publikę, prawdopodobnie ze względu na to, że jest to jeden z większych festiwali w tej części Polski. Festiwal ten potrwa cztery dni więc jest czas na to, aby zagrało sporo zespołów i artystów. Warto zatem zakupić karnet i przez wszystkie te dni posłuchać między innymi takich kapel jak Vader, Kult, KNŻ, Kazik&Kwartet Proforma, El Dupa, Sweet Noise, Strachy na Lachy, Farben Lehre, Luxtorpeda, Zacier, Nocny Kochanek, Brown, czy czeski zespół The Snuff. Nie ma co zwlekać trzeba się pakować i wyruszać do Cieszanowa na długi weekend.

19-20.08 – jedziemy do Krakowa do Muzeum Lotnictwa na lotnisku, gdzie odbędzie się Kraków Live Festival. Oczekiwany jak co roku, chociaż dwa lata temu nie doszedł do skutku tak w tym roku jak najbardziej jest realny a nawet pewny. W ciągu dwóch dni zagrają takie gwiazdy jak Sia, Massive Attack, Damian „Jr. Gong” Marley, Cage The ElephantThe Neighbourhood, a podejrzewamy, że do sierpnia organizatorzy mogą nam zrobić jeszcze niespodziankę i na festiwalu znajdą się też inne perełki sceny muzycznej.

25-28.08 – jedziemy na południe Polski, dokładnie do województwa podkarpackiego na Czad Festiwal w Straszęcinie, k. Dębicy. To już kolejna edycja festiwalu, który zawsze przykuwa uwagę szerokiej publiczności ze względu na występujące tam gwiazdy światowego formatu, jak chociażby ubiegłoroczny występ zespołu The Offspring. Ten rok nie będzie wcale gorszy i przez cały festiwal będziemy zaskakiwani niesamowitymi artystami ze świata muzycznego jak chociażby NOFX, Nightwish, The Exploited, Lipali, Illusion, Sabaton, Myslovitz, Perfect, Farben Lehre, czy kanadyjski zespół The Dreadnoughts grający celtic punk rock.

Jak co roku wydarzeń muzycznych jest sporo i każdy powinien znaleźć dla siebie idealny festiwal. My przedstawiamy tylko letnie festiwale muzyczne 2016, co by było gdybyśmy chcieli wymienić wszystkie imprezy z całego roku? No właśnie … 🙂

Komentarze

komentarz

Tagi: , , , , ,

Story Page