• Print
close
Breaking news

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróż...read more ‘Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ? To, czego chce, to...read more Gdy kończyło się EURO 2016 trudno było wrócić do normalnego życia, bo prz...read more Śmeirć Britney Spears – Brutalnie zabita w Świecie wirtualnym Wczoraj rano,...read more Fałszywe faktury PLAY Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe faktur...read more Rój dronów Rój dronów zamiast rakiet? Tytuł niczym z filmu sci-fi, jednak t...read more Jak w niewielu serialach, producentom “Świata według Kiepskich” u...read more

Konkurs Małej Miss

konkurs małej miss

Sztuczne włosy, sztuczne rzęsy, sztuczna opalenizna, sztuczne zęby, sztuczne paznokcie i strój jakiego nie powstydziłaby się striptizerka. Opis podstarzałej Pretty Woman? Nie. To uczestniczki konkursu Małej Miss. Jest to oceniane i o zgrozo! cenione przez część ludzi. Dziwi to o tyle, że bohaterkami są dziewczynki mające po 6,7 czy 8 lat. Uczestniczki konkursów Małej Miss wyglądają niczym laleczki porcelanowe, dopiero co wyciągnięte z pudełka. Jeszcze nie znają tabliczki mnożenia, za to wiedzą jak chodzić po wybiegu, jak się ładnie uśmiechać żeby zauroczyć jurorów czy jak machać do publiczności. Przed każdym konkursem idą do solarium, a na wybory Małej Miss jedzie z nimi fryzjerka, kosmetyczka, stylistka, no i oczywiście mama która uważa że to wszystko jest ok.

Konkursy piękności od zawsze budzą kontrowersje, zwłaszcza jeśli chodzi o występy Małej Miss. W Polsce nie są tak popularne, ale w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych mają szerokie grono zwolenników. Co prawda równie dużo jest ich przeciwników, ale zafascynowanie tym i tak powinno budzić pewien niepokój. Bo czy to normalne, że sześcioletnie dziewczynki mają na twarzy tyle makijażu, że wyglądają sztucznie, niczym lalki z plastiku? Bardzo duża część małych uczestniczek otwarcie mówi, że wygląd zewnętrzny jest najważniejszy i liczy się tylko ładna buzia. Gdzie są ich rodzice? Wystarczy zobaczyć jeden z odcinków Toddlers&Tiaras. Otóż rodzice kibicują swoim córeczkom, utwierdzając je w przekonaniu, że tylko wygląd się liczy. Oprócz tego dziewczynki są wożone do solarium, fryzjerów, makijażystów, stylistów, wizażystów i innych -ystów.

Żyją w przekonaniu że liczy się tylko wygląd, inne dziewczynki są ich rywalkami, a źle ułożony loczek to największy problem i życiowy dramat. Rywalizacja jest dobra, budzi ambicje i popycha do działania. W sumie to nie te dziewczynki są temu winne, ich rodzice. W końcu przykład idzie z góry.

foto źródło: google.pl

Komentarze

komentarz

Tagi: ,

Story Page