• Print
close
Breaking news

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróż...read more ‘Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ? To, czego chce, to...read more Gdy kończyło się EURO 2016 trudno było wrócić do normalnego życia, bo prz...read more Śmeirć Britney Spears – Brutalnie zabita w Świecie wirtualnym Wczoraj rano,...read more Fałszywe faktury PLAY Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe faktur...read more Rój dronów Rój dronów zamiast rakiet? Tytuł niczym z filmu sci-fi, jednak t...read more Jak w niewielu serialach, producentom “Świata według Kiepskich” u...read more

Kinoman.tv zamknięty

Kinoman.tv zamknięty

Zamknięto serwis który umożliwiał dostęp do filmów i seriali online, dlaczego? Tego chyba nie trzeba tłumaczyć – prawa autorskie.

Wielu polaków korzysta z nielegalnych serwisów streamingowych takich jak przytoczony tutaj kinoman, cda, iitv czy inne. Powodów jest wiele, polaków nie stać, albo ‘nie chce nas być stać’, tudzież przyzwyczailiśmy się do kradzieży treści i uznajemy takie zjawisko za całkiem normalne. Kolejnym z serwisów, który zamknięto jest właśnie bohater dzisiejszego artykułu a więc kinoman.tv.

Zabezpieczone ‘prawnie’ serwisy?

Serwis został zamknięty, jak się nie trudno domyślić za posiadanie w swoim serwisie filmów i seriali do których nie posiadali praw. Przed roszczeniami wytworni serwis chronił się zapisem regulaminu, który informował, że właściciele serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczane tam materiały i wystarczy zgłosić nielegalny materiał a ten zostanie usunięty. Nie dało to niestety wiele i każdy serwis czeka to samo – zamknięcie.

Szef Kinomana byłym pracownikiem CBŚ

Jak informuje Policja, właścicielem serwisu był były pracownik Centralnego Biura Śledczego i pracował tam w wydziale do spraw gospodarczych. Był więc osobą która dobrze znała prawo w zakresie praw autorskich oraz mechanizmy ścigania takich przestępstw – czyżby najciemniej było pod latarnią?;)
Na chwilę obecną, poza komunikatem ‘zespołu kinomana’ oraz oświadczeniem Policji nie wiadomo nic więcej.

kinoman

 

Oni wiedzą

Właściciele takich stron doskonale znają potrzeby rynku polskiego i zarabiają na nieświadomych użytkownikach, którzy chwilowo oglądając takie treści nie łamią prawa polskiego, jednak w pewnym momencie ustawa o łamaniu praw autorskich z lat 90 zostanie zreformowana i kto wie.. może szary kowalski też będzie ciągany po sądach za oglądanie video w tego typu serwisach?

Legalne alternatywy

Legalnymi alternatywami, wcale nie tak drogimi są serwisy streamingowe tvnplayer, ipla, netflix, HBO GO oraz wiele innych, opłaty co prawda nie są tak niskie jak w nielegalnych serwisach i wynoszą od 20 do nawet 60 zł jednak licencje kosztują a jeszcze każdy chce po drodze na tym zarobić. Problemem tutaj może być też dostęp do katalogów filmowych, są one znacznie uboższe, niż u naszych zachodnich sąsiadów, a już na pewno znacznie mniej okazałe niż na portalach typu CDA. Ale co to dla przeciętnego polaka? Wystarczy odmówić sobie ‘dwóch kebabów’ czy butelki naszego ulubionego, ‘narodowego trunku’ i można się cieszyć video w wysokiej jakości.

Komentarze

komentarz

Tagi: , , , ,

Story Page