• Print
close
Breaking news

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróż...read more ‘Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ? To, czego chce, to...read more Gdy kończyło się EURO 2016 trudno było wrócić do normalnego życia, bo prz...read more Śmeirć Britney Spears – Brutalnie zabita w Świecie wirtualnym Wczoraj rano,...read more Fałszywe faktury PLAY Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe faktur...read more Rój dronów Rój dronów zamiast rakiet? Tytuł niczym z filmu sci-fi, jednak t...read more Jak w niewielu serialach, producentom “Świata według Kiepskich” u...read more

Inteligentne opaski hit czy szit

Inteligentne opaski

Inteligentna opaska, czy też smart band albo opaska fit. Od kilku lat hasła te pojawiają się w naszym codziennym życiu, czy to w reklamach, czy to w artykułach na popularnych portalach technologicznych. Czym owa inteligentna opaska jest? To urządzenie naszpikowane czujnikami pozwalającymi monitorowanie przebytych kroków, mierzenie tętna, odbieranie powiadomień z telefonu czy po prostu archaiczne na dziś dzień sprawdzanie godziny na nadgarstku. A to wszystko po to by być fit, dlaczego? Bo jest moda na fit.

Inteligentne opaski

źródło: bankomania.pkobp.pl 

Bo fit jest modne

Jeszcze przed kilku laty, aby być modnym trzeba było śpiewać, tańczyć, uczyć się gotowania czy sztuk walki. Teraz, gdziekolwiek się nie wybierzemy, słyszymy, że dobrze jest być chudym, albo chudszym bo to zdrowe, bo to lepsze, bo zmniejsza ryzyko chorób serca, bo będzie nam w życiu łatwiej. Te wszystkie hasła powtarzane w pracy, szkołach, telewizji czy w internecie na portalach społecznościowych ukształtowało w nas pewien stereotyp, czy też może filozofię, mianowicie bycie fit jest modne. A więc teraz nie być fit i nie dbać o siebie, nie mieć diety proteinowej, białkowej lub innej (najlepiej od samego dietetyka, bo te z internetu są passe) wyklucza nas w pewien sposób z najlepszych kręgów towarzyskich, jednocześnie powodując, że czujemy się gorsi od kogoś, kto o siebie dba. Nie chcesz być gorszy? Bądź fit. Nie wiesz jak być fit? Kup opaskę.

Prawda zamknięta w małym gadżecie

Opaski inteligentne zmierzą praktycznie wszystkie parametry życiowe, a co za tym idzie wraz z odpowiednim oprogramowaniem na naszym smartfonie pomogą nam zadbać o siebie. Zmierzą kroki, zmierzą tętno, będą wiedzieć w jakiej fazie snu jesteśmy, kiedy nas obudzić, aby uniknąć porannego bólu głowy lub efektu niewyspania po czterech czy pięciu godzinach snu. Co ważniejsze z naszego punktu widzenia, czyli osób które chcą być fit i trendy opaski pozwalają monitorować i udostępniać na popularnych portalach społecznościowych ilość przebywanych kroków, wykonywaną przez nas aktywność oraz wiele innych czynników z którymi mamy styczność. Co jeszcze potrafią takie opaski? Wibrują – tak, niby prosta funkcja a tak bardzo przydatna. Ile to razy zdarzyło się nam nie usłyszeć telefonu będąc pod prysznicem, na ruchliwej ulicy czy jadąc na rowerze. Czekamy na ważny telefon z biura czy od znajomych? Mając opaskę, niczego nie przegapimy.

Inteligentne opaski

źródło: dobreprogramy.pl 

Oczami posiadacza opaski

Słodko sobie śnię, kiedy nagle coś delikatnie wyciąga mnie na ten padół codziennego cierpienia i walki o przetrwanie. Otwieram oczy, widzę sufit, czuje delikatnie wibrującą opaskę, która mimo wcześniejszego delikatnego wybudzania zaczęła mnie dosłownie wyciągać z łóżka. Krótkie uderzenie w nadgarstek i nagle – cisza, spokój – ale trzeba wstawać, czeka mnie praca i szkoła. Patrzę na opaskę spałem 4,5 godziny. Cudownie. Opaska twierdzi, że spałem tyle, ile powinienem, więc wstaję. Delikatna ciężkość głowy, trudno, opaska wie lepiej – w końcu ona nie spała i mnie pilnowała. Poranny prysznic, opaska wibruje – zerkam na telefon, 15 minut do wyjścia, trzeba się śpieszyć. Przeżuwam wczorajszy chleb, znowu wibruje, dlaczego? Bo nie wolno mi dziś zjeść za dużo węglowodanów. Przed wyjściem jeszcze tapnięcie i rzut oka na opaskę opaskę – uff, dziś będzie dobra pogoda. Wsiadam na rower, bo korki, dojeżdżam do pracy i przy porannej kawie udostępniam znajomym, ile przejechałem – 40 lajków. Dobrze. Jestem taki popularny.

Trener który nie śpi

Coraz więcej osób daje się porywać szałowi na fit, czołowe firmy produkują lepsze z generacji na generację opaski pokazujące nam znacznie więcej, a przy tym działające dłużej. Rekordziści mają nawet 300 dni działania na jednym ładowaniu. Przez kilka następnych lat rynek opasek będzie coraz popularniejszy, zgodnie z trendami zdrowego życia w społeczeństwie.

Inteligentne opaski

źródło: opydo.pl

Podsumowując, opaska monitoruje nas cały czas i pozwala naszym znajomym być na czasie, wiedzieć co robimy, gdzie i jak długo przebywamy oraz co jemy, a więc dobrowolnie pozwala się dzielić naszym prywatnym życiem. Z drugiej strony podporządkowując się takiemu restrykcyjnemu trenerowi, który pilnuje praktycznie każdego aspektu naszego życia, jesteśmy w stanie odżywiać się zdrowo. A widząc, że obserwują nas inni, mieć doskonałą motywacje do wydajnej pracy i ćwiczeń. Sił nam natomiast nigdy nie zabraknie, gdyż opaska wie, kiedy jesteśmy zmęczeni i da nam znać że na dziś wystarczy. Zafascynowani? Czy przerażeni? Ja podchodzę do tego z dystansem i poczekam, co przyniesie przyszłość. Oczywiście…. Połowę rzeczy można zawsze wyłączyć, albo rzucić opaską w kąt.

Komentarze

komentarz

Tagi: , ,

Story Page