• Print
close
Breaking news

Lato w pełni, czas więc wykorzystać doskonałą pogodę nie tylko na podróż...read more ‚Najstarszy człowiek na świecie’ chce umrzeć ? To, czego chce, to umrzeć...read more Gdy kończyło się EURO 2016 trudno było wrócić do normalnego życia, bo prz...read more Śmeirć Britney Spears – Brutalnie zabita w Świecie wirtualnym Wczoraj rano,...read more Fałszywe faktury PLAY Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe faktur...read more Rój dronów Rój dronów zamiast rakiet? Tytuł niczym z filmu sci-fi, jednak t...read more Jak w niewielu serialach, producentom „Świata według Kiepskich” u...read more

Od jutra Poczta podnosi ceny

Podwyżki, podwyżki..

Już od jutra tj. 1 lutego Poczta podnosi ceny listów krajowych. Listy priorytetowe i ekonomiczne będą droższe o odpowiednio 70 i 60 groszy.  Podwyżki nie unikną też pozostałe paczki i rodzaje listów, będą one jeszcze wyższe.

Wysłanie listu czy kartki z życzeniami kosztuje do dziś 2 zł, a już jutro zapłacimy za wysłanie tychże 2,60.

Za listy polecone szotamiacy zapłacą minimum złotówkę więcej. Największy bajzel i podwyżki będą w przesyłkach z zadeklarowaną wartością, te wzrosną o 6-8 zł.  Cennik paczek poniżej.

poczta_cennik

Najtańsza paczka ‚ubezpieczona’ po którą trzeba będzie pruć na pocztę po 18(i ani minuty wcześniej!) będzie kosztować 14,90(dotychczas 8,50). Porównując ceny z cenami firm kurierskich… nie wypadają one zbyt różowo,  najtańsza przesyłka kurierska kosztuje około 14 zł i mamy pewność, że dojdzie na następny dzień roboczy.. a jak jest w Poczcie Polskiej? Sami wiecie.

 

Dlaczego podnoszą ceny?

Duża infrastruktura, mnóstwo pracowników, utrzymanie skrzynek pocztowych i inne… Jak twierdza przedstawiciele Poczty Polskiej,  przy obecnych cenach nie da się pokryć wszystkich kosztów infrastruktury. Dzięki podwyżkom będą w stanie rozwinąć bardziej infrastrukturę i zapewnić poprawę jakości usług – miejmy nadzieję. Wydaje mi się jednak, że przed Pocztą Polską będzie to ciężki okres.. a lepiej zorganizowana konkurencja tuż za rogiem.

Komentarze

komentarz

Tagi: , ,

Story Page